Styrelsen

Distriktsstyrelsen 2021

Detta är styrelsen för Ung Vänster Storstockholm som valdes på distriktsårskonferensen 2021. Nedan hittar du kontaktuppgifter och pressbilder.
För högupplösta bilder maila storstockholm@ungvanster.se


Alexis Alejandra Aguirre
Ordförande
1994, studerande
alexis.aguirre@ungvanster.se


Amanda Larsen Jemander
Ledamot
1997, arbetande/studerande
amanda.jemander@ungvanster.se



Billy Kettner Rudberg
Ledamot
2000, arbetande
billy.kettner@ungvanster.se



Emil Brännvall
Ledamot
2000, arbetande
emil.brannvall@ungvanster.se



Felix Haugsand
Ledamot
2001, arbetande
felix.haugsand@ungvanster.se

Selma Bonamy
Ledamot
2005, studerande
selma.bonamy@ungvanster.se



Unna Hambraeus
Ledamot
2002, studerande
unna.hambraeus@ungvanster.se



Alfred Larsson
Suppleant
2002, studerande
alfred.larsson@ungvanster.se



Robin Palomino
Suppleant
1999, arbetande
robin.palomino@ungvanster.se



Zoe Delgado
Suppleant
2005, studerande
zoe.delgado@ungvanster.se