Aktivera dig i din klubb!

banderoll

Ung Vänster är uppbyggt i vad vi kallar för klubbar. Det är i klubben den mesta aktiviteten händer och det är i klubben man är aktiv. I Ung Vänster Storstockholm finns ett tjugotal klubbar runt om i Stockholms län och på Gotland. Klubbarna är geografiskt indelade. Nedan finner du en lista och kontaktuppgifter till varje klubb. Du kan också höra av dig till storstockholm@ungvanster.se så ser vi till att du får kontakt med din klubb.

 


Botkyrka
Ylva Seigerlund
ylva.seigerlund@gmail.com
Bromma-Ekerö
Primus Murat
primus.murat@gmail.com
Gotland
Mio Tastas Viktorsson
mio.tastas.viktorsson@elev.stockholm.se
Västerort
Petra Grahn    
petra.grahn93@gmail.com
Haninge
Rasmus Linusson
rasmus@linusson.org
Huddinge
Lena Eklund
lena.a.eklund@gmail.com
Hägersten-Skärholmen
Ebba Boström
ebba.bostrom@live.se
Järfälla
Mio Tastas Viktorsson
mio.tastas.viktorsson@elev.stockholm.se
Järva
Petra Grahn
petra.grahn93@gmail.com
Nacka-Värmdö
Petra Grahn
petra.grahn93@gmail.com
Norra innerstan
Lena Eklund
lena.a.eklund@gmail.com
Norrort
Ahmednuur Sharaf Abdi
ahmednuur00@gmail.com
Norrtälje
Primus Murat
primus.murat@gmail.com
Nynäshamn
Vilja Schröder Slagbrand
schroder.slagbrand.vilja@gmail.com
Solna
Ylva Seigerlund
ylva.seigerlund@gmail.com
Sundbyberg
Ylva Seigerlund
ylva.seigerlund@gmail.com
Södermalm
Saga Åkerman
saga.akermansickenga@gmail.com
Söder om söder
Emil Bränvall
pebrannvall@gmail.com
Södertälje
Tristan Ojanne
tristan.ojanne@gmail.com
Södra Roslagen
Rasmus Linusson
rasmus@linusson.org
Tyresö
Ahmednuur Sharaf Abdi
ahmednuur00@gmail.com