Bli aktiv i din klubb!

Ung Vänster är indelat i klubbar, din klubb fungerar som en lokalförening. Det är där vi driver kampen i vardagen och ordnar de allra flesta aktiviteter.

Du kan alltid höra av dig till storstockholm@ungvanster.se så ser vi till att du får kontakt med din klubb.

Vilken klubb du tillhör beror på var du bor. I Ung Vänster Storstockholm finns 14 klubbar runt om i Stockholms län och på Gotland. Klubbarna är geografiskt indelade. Nedan finner du en lista och kontaktuppgifter till varje klubb.

KONTAKTUPPGIFTER

Gotlando
Kontakt: Distriktscentralen
storstockholm@ungvanster.se

Haninge-Tyresö-Nynäshamn
Fadder: Max Finessi Holm
max.finessi.holm@ungvanster.se

Hägersten-Skärholmen
Ordförande: Alva Sanne
alva.sanne@ungvanster.se

Järva-Järfälla
Faddrar: Billy Kettner, Alexander Carvajal
alexander.carvajal@ungvanster.se

Nacka-Värmdö
Kontakt: Distriktscentralen
storstockholm@ungvanster.se

Norra Innerstan
Fadder: Klara Wigur
klara.wigur@ungvanster.se

Norrort
Faddrar: Linn Balmér, Alexander Carvajal
alexander.carvajal@ungvanster.se

Roslagen
Fadder: Olivia Bexell
olivia.bexell@ungvanster.se

Solna-Sundbyberg
Fadder: Amanda Jemander
amanda.jemander@ungvanster.se

Söder om Söder
Ordförande: Billy Kettner Rudberg
billy.kettner.rudberg@ungvanster.se

Södermalm
Ordförande: Unna Hambraeus
mailadress kommer

Södertälje
Kontakt: Distriktscentralen
storstockholm@ungvanster.se

Västerort
Fadder: Selma Bonamy
selma.bonamy@ungvanster.se

Västra Södertörn
Ordförande: Max Finessi Holm
max.finessi.holm@ungvanster.se