Aktivera dig i din klubb!


banderoll

Ung Vänster är uppbyggt i vad vi kallar för klubbar. Det är i klubben den mesta aktiviteten händer och det är i klubben man är aktiv. I Ung Vänster Storstockholm finns 14 klubbar runt om i Stockholms län och på Gotland. Klubbarna är geografiskt indelade. Nedan finner du en lista och kontaktuppgifter till varje klubb. Du kan också höra av dig till storstockholm@ungvanster.se så ser vi till att du får kontakt med din klubb.

 

Gotland
Ylva Seigerlund
 ylva.seigerlund@ungvanster.se
Haninge-Tyresö-Nynähamnn
Ylva Seigerlund
ylva.seigerlund@ungvanster.se
Hägersten-Skärholmen
Trifeh Amini
amini.trifeh@gmail.com
Järva-Järfälla
Trifeh Amini
amini.trifeh@gmail.com
 Nacka-Värmdö
Nemo Balmér
nemo.balmer@gmail.com
Norra innerstan
Emil Brännvall
emil.brannvall@ungvanster.se
Norrort
Alexis Aguirre
 alexis.aguirre@ungvanster.se
Roslagen
Julia Salwén
julia.salwen@gmail.com
Solna-Sundbyberg
Maja Palm
maja.palm@hotmail.com
Söder om söder
Alexis Aguirre
alexis.aguirre@ungvanster.se
Södermalm
Mira Modin
mira.m.modin@gmail.com
Södertälje
Eivind Hansson Ruge
eivind.hanssonruge@ungvanster.se
Västerort
Alexander Carvajal
alexaander.carvajal@gmail.com
Västra Södertörn
Miranda Schenk
miranda@schenk.lt