Aktivera dig i din klubb!


banderoll

Ung Vänster är uppbyggt i vad vi kallar för klubbar. Det är i klubben den mesta aktiviteten händer och det är i klubben man är aktiv.

I Ung Vänster Storstockholm finns 14 klubbar runt om i Stockholms län och på Gotland. Klubbarna är geografiskt indelade. Nedan finner du en lista och kontaktuppgifter till varje klubb. Du kan också höra av dig till storstockholm@ungvanster.se så ser vi till att du får kontakt med din klubb.

Gotland
Rasmus Linusson
 rasmus.linusson@ungvanster.se
Haninge-Tyresö-Nynähamnn
Alexander Carjaval
alexander.carjaval@ungvanster.se
Hägersten-Skärholmen
Alma Traung
traungalma@gmail.com
Järva-Järfälla
Alexis Aguirre
alexis.aguirre@ungvanster.se
 Nacka-Värmdö
Linn Balmér
linn.balmer@ungvanster.se
Norra innerstan
Alma Traung
traungalma@gmail.com
Norrort
Alexis Aguirre
alexis.aguirre@ungvanster.se
Roslagen
Alexander Carvajal
alexander.carvajal@ungvanster.se
Solna-Sundbyberg
Julia Salwén
julia.salwen@ungvanster.se
Söder om söder
Billy Kettner Rudberg
billy.kettner@gmail.com
Södermalm
Ylva Seigerlund
ylva.seigerlund@ungvanstr.se
Södertälje
Linn Balmér
linn.balmer@ungvanster.se
Västerort
Rebecca Karlsson
karlsson.rebecca@gmail.com
Västra Södertörn
Max Finessi Holm
max.finessi.holm@gmail.com