Bli aktiv

Ung Vänster är indelat i klubbar, din klubb fungerar som en lokalförening. Det är där vi driver kampen i vardagen och ordnar de allra flesta aktiviteter.

Du kan alltid höra av dig till storstockholm@ungvanster.se så ser vi till att du får kontakt med din klubb.

Vilken klubb du tillhör beror på var du bor. I Ung Vänster Storstockholm finns 14 klubbar runt om i Stockholms län och på Gotland. Klubbarna är geografiskt indelade. Nedan finner du en lista och kontaktuppgifter till varje klubb.

KONTAKTUPPGIFTER

Gotland
Fadder: Emil Brännvall
emil.brannvall@ungvanster.se

Haninge-Tyresö-Nynäshamn
storstockholm@ungvanster.se

Hägersten-Skärholmen
Ordförande: Matilda Hyberg
hagersten-skarholmen@ungvanster.se

Järva-Järfälla
Fadder: Amanda Jemander
amanda.jemander@ungvanster.se

Nacka-Värmdö
storstockholm@ungvanster.se

Norra Innerstan
storstockholm@ungvanster.se

Norrort
Ordförande: Julia Vikman
norrort@ungvanster.se

Roslagen
Ordförande: Robin Palomino
robin.palomino@ungvanster.se

Solna-Sundbyberg
Ordförande: Emil Hallberg
sundbyberg@ungvanster.se

Söder om Söder
Ordförande: Thara Gawell
soder-om-soder@ungvanster.se

Södermalm
Ordförande: Hedvig Joelsdotter Wärngård
sodermalm@ungvanster.se

Södertälje
Ordförande: Leo Stenberg
storstockholm@ungvanster.se

Västerort
Ordförande: Rebecca Karlsson
rebecca.karlsson@ungvanster.se

Västra Södertörn
Fadder: Felix Haugsand
felix.haugsand@ungvanster.se